Beodance 2017

Lahko bi rekli, da je tekmovanje v Beogradu za plesalce, starše in trenerje postalo tradicionalno. Prvi tekmovalni dan je bil za plesni par Akim Pekunov  - Maša Kastelic uspešen, saj sta v kategoriji rising stars v latinskoameriških plesih priplesala v finale in zasedla 4. mesto v konkurenci 34 plesnih parov.

Drugi dan tekmovanja so člani in starejši mladinci tekmovali v standardnih plesih in v izjemni konkurenci 54 plesni parov sta si Iliya Dobrev in Ana Mesec priplesala 19 mesto in Jure Bergant in Milana Chekanova 21.mesto. Pri starejših mladincih sta za las zgresila uvrstitev v finale Akim Pekunov in Masa Kastelic in osvojila končno 7.mesto. Tian Abdakovič in Lina Koduzovič sta si v latinskoameriških plesih priplesala 8.mesto v konkurenci 19 plesnih parov, Vid Vidmar in Veronika Kajin pa 18.mesto v konkurenci 31 plesnih parov.
Tretji, zadnji dan tekmovanja so člani in starejši mladinci nastopili v latinskoameriških plesih. V članski konkurenci 68 plesnih parov sta si Jure Bergant in Milana Chekanova priplesala polfinale in osvojila 11.mesto. Tudi Iliya Dobrev in Ana Mesec sta suvereno odplesala in si priplesala 19.mesto. Akimu Pekunovu in Maši Kastelic je zadnji dan zmanjkalo nekoliko športne sreče, saj sta za las zgrešila uvrstitev v polfinale, osvojila sta 13.mesto. Vid Vidmar in Veronika Kajin sta si v standardnih plesih priplesala polfinale in zaključila svoj nastop kot 11 uvrščena, pri mlajših mladincih nekoliko športne smole, saj se je Tianu Abdakoviču in Lini Kuduzović izmuznil finalni nastop, priplesala sta na 7.mesto.

Pionirski plesni par Glib Parshakov in Kiara Rosa Švarc sta bila v obeh disciplinah uspešna in posegla po stopničkah.