WDSF mednarodna tekmovanja, Romunija in Češka

Odlične novice prihajajo iz dveh koncev Evrope. Na češkem v mestu Usti nad Labem sta plesala oba naša članska para in si priplesala na WDSF mednarodnem tekmovanju finalno uvrstitev. Iliya Dobrev in Ana Mesec sta si v standardnih plesih osvojila odlično 2. mesto, takoj za njima pa sta se uvrstila Martin Mestek – Ana Starečkova, feniksova slovensko-češka naveza. Jure Bergant in Milana Chekanova sta v latinskoameriških plesih za las zgrešila stopničke, a se vseeno veselila 4. mesta. Naš starejše mladinski par Akim Pekunov in Maša Kastelic pa sta odpotovala v Romunijo, mesto Timisoara. Tekmovala sta tako v standardnih, kot latinskoameriških plesih in ob nastopu v svoji, starejše mladinski kategoriji, plesala tudi v članski konkurenci. V standardnih plesih sta si priplesala 8.mesto in med 57. članskimi pari 26.mesto . V latinskoameriških plesih pa sta stopila na stopničke, saj sta osvojila 3.mesto, medtem ko sta med člani osvojila 14.mesto . Pionirska plesna para Tian Pintarič – Kaja Katona in Glib Parshakov – Kiara Rosa Švarc pa sta se po nove točke namenila na tekmovanje v sosednjo hrvaško.